צור קשר

שירות

deal-small-business-strip-183

למה אצלנו

נסיון: וותק של למעלה מ-30
שנה בתחום הדפסת החולצות.

איכות: שימוש בצבעים וחומרים
ברמה גבוהה.

מחיר: ללא מתחרים!

מידע כללי

 • הדפסה על חולצות
  03-05-2014
  הדפסה על חולצות לחתונה הערב הגדול בחיינו הגיע ואנחנו מתחתנים הנצחת האירוע שלכם בחולצות מתחתנים? בואו...
 • הדפסה על חולצות
  12-04-2014
  הדפסה על חולצות פתח תקווה אם אתם רוצים להדפיס על חולצות בפתח תקווה אנו נשמח להעניק לכם שירות מעולה ומהיר....
 • הדפסה על חולצות
  20-03-2014
  הדפסה על חולצות דריי פיט     בא לכם להתחדש כפי שלא התחדשתם מעולם? רק אצלנו מבחר חולצות שאתם יכולים...
 • הדפסה על חולצות
  05-03-2014
  הדפסה על חולצות לגני ילדים חולצות רבותי חולצות! רק אצלנו בבר אילן הלבשה רק היום הדפסה איכותית על חולצות לגני...
 • הדפסה על חולצות
  26-02-2014
  הדפסה על חולצות לעסקים הדפסה על חולצות לעסקים – חולצות לכנסים עולם העסקים הוא עולם עשיר מאוד ותחרותי. כאשר...

הדפסה על חולצות עבר, הווה, עתיד

בשנים האחרונות כולם מדברים ולובשים אופנה. אנשים רבים בוחרים ללבוש חולצות מודפסות בין אם מתוך אידאולוגיה ובין אם מתוך חוש אסתטי מפותח. נדמה שהדפסה על חולצות הייתה קיימת מאז ומעולם. מאמר זה יבחן היבטים שונים שהתחום של הדפסה על חולצות נושק להם. תוך תיאור העבר, ההווה והעתיד של תחום ההדפסה על חולצות ננסה לעמוד על סוד קסמן של חולצות מודפסות ועל הדרך שזה מאות בשנים הן מושכות אותנו ומעניינות אותנו. הדפסה על חולצות היא תחום עשיר מאוד ומגוון המערב ביחד יצירתיות, חוש עסקי ומעורבות חברתית. נדמה שתחום ההדפסה על חולצות נוגע בכל ההיבטים של חיינו. אנו עומדים לצאת למסע בנבכי ההיסטוריה של האנושות – ההיסטוריה של מה שאנחנו לובשים והאין מה שאנחנו לובשים על גופנו הוא במידה מסוימת אנו עצמנו?

העבר של ההדפסה על חולצות

ניתן לאתר את התחלת ההדפסה על חולצות בסין. בעולם העתיק סין לא הייתה ידועה לאירופה ולעולם המערבי. ההדפסה על חולצות בסין נעשתה בטכנולוגיה פשוטה. לא ידוע כיצד הסינים גילו את הטכנולוגיה שאפשרה להם לערוך הדפסה על חולצות, אולם נדמה שהיה זה רק עניין של זמן עד שמישהו יגיע לעשייה זאת. הסינים הבינו את הכוח הרב שטמון בהדפסה על חולצות. סין העתיקה הייתה עולם ומלואו של אמנות ותרבות. התרבות הסינית העתיקה הייתה מאוד מפותחת והעושר הרעיוני והחומרי בה היה רב. סין העתיקה היוותה מקום שבו פרחו המוסיקה, השירה, הספרות, האמנות וגם נושאים כמו מדיניות, פילוסופיה, דת וגם צבא.
כאשר הסינים התחילו להדפיס על חולצות הם ייעדו זאת למטרות ציבוריות. הסינים השתמשו בטכנולוגיה של הדפסה על חולצות בשביל לבדל אירועים חברתיים ומעמדות חברתיים אלו מאלו. כך לאנשי הצבא הסיני היו חולצות מודפסות מסוג אחד ולאנשי החצר הסיניים היו חולצות מסוג אחר. ההדפסה על חולצות שימשה כסממן מבדל בין אנשי הצבא מצד אחד ובין המדינאיים מצד אחר. ההדפסה על חולצות למעשה סייעה ליצירה של ההיררכיה בתוך החברה הסינית. היא בידלה בין המעמדות השונים על ידי כך שהבחינה מבחינת המראה החיצוני בין אנשים בעלי מקצועות שונים ומעמד שונה. גם בטקסים הקלאסיים והמסורתיים של מסיבות התה הנשים והגברים לבשו חולצות עם הדפסים שונים. ניתן לומר שחולצות מודפסות היוו גם כלי עזר שהפריד בין ימי חול וימי חג מיוחדים כמו למשל טקסי התה, קרבות או חגי פולחן דתי.

הדפסה על חולצות והעולם המערבי

ההדפסה על חולצות הגיעה לעולם המערבי הרבה שנים אחרי שהייתה בשימושן של הסינים. ניתן להניח שהיה זה מגלה הארצות מרקו פולו שהביא לאירופה את הידע הנדרש בשביל להדפיס על חולצות. מרקו פולו הביא גם את בד המשי לאירופה וידע נוסף רב במגוון רחב של נושאים. ניתן לומר שהבד והטקסטיל היו מקום מפגש בין התרבויות של מזרח ומערב. הידע של הסינים בדבר הדפסה על חולצות היווה חידוש מהפכני לעולם האירופי בימי הרנסנס. באותה התקופה התרבות האירופית (בעיקר באיטליה) פרחה מאוד בכל מה שקשור לאמנות הפלסטית ולהגות.
הדפסה על חולצות היוותה חידוש אחד מני רבים, אולם חידוש זה היה מהפכני ומשנה סדרי עולם. ההדפסה על חולצות הייתה מהפכנית בימי הרנסנס כי היא תאמה את רוח השוויון שהייתה ברנסנס אם כל בני האדם שווים מדוע שלא יתלבשו אותו דבר? ההדפסה על חולצות אפשרה שוויון בכל מה שנוגע להופעה החיצונית. שוויון זה עתיד לפרוץ ביתר שאת במאות הבאות באירופה ובעולם החדש ביבשת אמריקה.

הדפסה על חולצות ורגעים היסטוריים

מרגע שהטכנולוגיה של הדפסה על חולצות הגיעה לעולם המערבי היא שינתה אותו לבלי היכר. כמו הרבה שינויים קטנים בחיי היומיום עתידה הייתה גם ההדפסה על חולצות לקחת חלק קטן אך חשוב במאה ה-20 בארצות הברית. בשנות השישים והשבעים של המאה ה-20 ארצות הברית של אמריקה הייתה כמרקחה. מהפכות חברתיות רבות ושינויים תרבותיים התרחשו באותם השנים באומה החזקה בעולם. דין לציין את המהפכה הפמיניסטית, את המאבק למען זכויות האזרח ואת שוויון זכויות לכל וגם את מלחמת וייטנאם. ארבעת אירועים היסטוריים אלו חוללו את התרבות שלנו כפי שאנחנו מכירים אותה היום. הייתה זאת תקופה סוערת, מרגשת, מלאת חשש ואימה ובו בזמן מעוררת תקווה וצמיחה לאנושות כולה. אין זה מפתיע אם כן שדווקא במהלך תקופה זו גילו התנועות החברתיות את הכוח שיש בחולצות מודפסות.
תנועות חברתיות רבות גילו את הפוטנציאל הרב שיש בהדפסה על חולצות. הם הבינו שחולצות מודפסות יכולות לתרום הרבה למאבק שלהם ולשינוי שהם מייחלים לו ופועלים בשבילו. תנועות חברתיות רבות התחילו להדפסי על חולצות סלוגנים וסיסמאות והחברים בהן לבשו את אותן החולצות להפגנות הציבוריות. באותן ההפגנות היה קשה להתעלם מהכוח הרב שיש בהמון שלובש את מה שהוא מאמין בו. ניתן היה לראות ברחובות אלפי אנשים שלובשים את אותה חולצה עם אותו ההדפס. ההדפס או הדפוס היה זהה באותם השנים והוא חזר על עצמו- הנוער והאנשים הצעירים רצו שינוי וזעקו בשבילו. כאשר החולצה המודפסת על גופם זעק ההמון למען הנחלאים והחלשים בחברה. הם לבשו יחד את אותה החולצה המודפסת עם אותו ההדפס – הסיסמא על החולצות הייתה זהה אף שהופיע בווריאציות שונות – היא קראה לשוויון זכויות, לא לאלימות וכן לאחווה אזרחית.
ניתן לומר עם כן שהדפסה על חולצות לבשה תפקיד מרכזי בשינויים החברתיים שהתרחשו במאה ה-20. החולצות המודפסות העניקו רוח גבית וכוח להמון. ההמון שאב את הכוחות מההזדהות של היחידים שהרכיבו אותו לכדי קבוצה אחת גדולה, הזדהות שבאה לידי ביטוי גם בלבוש האחיד של החולצות המודפסות.
התפקיד המכריע שהיה להדפסה על חולצות במהפכות החברתיות והתרבותיות של המאה ה-20, הניח את היסודות לתפקיד שהיא לקחה גם במהפכות החברתיות במאה ה-21. די לציין את המהפכה הכתומה שהתרחשה בעשור הראשון של שנות ה-2000 באוקראינה. סמל המפכה הכתומה היה החולצות הכתומות והמודפסות שאנשי המהפכה לבשו כאשר הם יצאו למחות ולהפגין. הנוכחות של החולצות הכתומות שהמפגינים לבשו הייתה כל חזקה והיא השאירה רושם רב עולם עד כדי כך שהמפכה קיבלת את השם "המהפכה הכתומה".

הדפסה על חולצות ההווה

הרבה נאמר על התפקיד ההיסטורי של חולצות מודפסות במהפכות חברתיות ובשינויים תרבותיים. היום בהווה נדמה שחולצות מודפסות נפוצות יותר מאי פעם. הרבה אנשים הולכים עם חולצות מודפסות. ניתן לראות הדפסה על חולצות במוסדות רשמיים כמו משטרה, מכבאי אש, צבא וגם בתי חולים. בנוסף לכך גם בבתי ספר יש הרבה חולצות מודפסות כחלק ממדיניות התלבושת האחידה. גם במקומות פחות פורמליים כמו מטות מאבק חברתיים ניתן לראות חולצות שיש עליהן הדפס. כך למשל במאבק למען גלעד שליט בארץ ובמאבק נגד התאגידים באמריקה לבשו המוחאים חולצות שהיה עליהן הדפס. הדפסה על חולצות היא דבר חי ובועט היא מדרבנת לפעולה, היא מוסיפה צבע ועניין לאופנה והיא גם כלי שיווקי יעיל.

הדפסה על חולצות והעידן הגלובלי

היום בעידן הגלובלי ניתן ללכת בכל מקום בעולם ולמצוא חולצות מודפסות. באופן אירוני סין שגילתה את ההדפסה על חולצות נחשבת היום למקום שבו ניתן לזייף הדפסים על חולצות. כך המקור הפך לזיוף ואילו הזיוף הפך למקור. גם בפינות הכי נדחות בעולם ניתן למצוא חולצות מודפסות. נדמה שאין דבר המשקף טוב יותר כמה העולם קטן יותר וגלובלי יותר מאשר הדפסה על חולצות. הדפסה על חולצות הפכה לאמצעי לקירוב בין קהלים שונים בכל רחבי העולם. בכל העולם אנשים לובשים חולצות שיש עליהן הדפס של גיבורי תרבות וספורט כמו מדונה וליאו מסי. בעוד שבעבר חולצות מודפסות היוו סמל להיבדלות ולייחוד מתרבות המיינסטרים (כמו למשל במהפכות החברתיות בארצות הברית), היום חולצות מודפסות הם סמל לקונבנציה ולקונפורמיות חברתית. אם זאת, ניתן לומר שחולצות מודפסות שומרות על שני התפקידים גם יחד; חולצות מודפסות הן בו בזמן סמל למהפכנות חברתית וסמל לשייכות חברתית והליכה עם העדר.
נדמה שחולצות מודפסות מייצגות דבר מה מהותי לאדם שרוצה בו בזמן להיות ייחודי ומיוחד מאחיו אך באותה העת לקחת חלק בכלל ולהרגיש שייך. הדפסה על חולצות הפכה לאופנה וככזאת היא משנה סדרי עולם ומשפיעה עליהם. הדפסה על חולצות בעידן הגלובלי היא סמל לכך שבכל העולם אנשים מזדהים אלו עם אלו ללא הבדל של גזע, דת ומין. ההדפסה על חולצות הפכה לשם דבר בשווקים ובמדינות רבות ולסמל לשינוי חברתי ולכידות חברתית.

הדפסה על חולצות במאה ה-21

כאמור, במאה ה-21 הדפסה על חולצות לוקחת חלק מרכזי. הדפסה על חולצות מהווה כלי חברתי לשינוי ולמאבק. מטי מאבק רבים למען שנוי חברתי הבינו את הכוח שחולצות מודפסות מעניקות למאבק שלהם והם לא יוצאים להפגין בלי שלגופם של כל המפגינים יש חולצות מודפסות. הדפסה על חולצות בכמויות גדולות תופסת נוכחות בחלל הציבורי. קשה להתעלם מעשרות, מאות ואף אלפי אנשים שלבושים את אותה החולצה אם אותו ההדפס. אנשים נמשכים למה שדומה ולמה שנראה להם מוכר. הדפסה על חולצות מנצלת את הנטייה הזאת למטרותיה היא. משום כך גם בתחום הפרסום הדפסה על חולצות מביאה תועלת רבה. הדפסה על חולצות מביאה תועלת רבה במסעות פרסום כי היא מעניקה רעננות וחדשנות לפרסום המוצר או העסק. עסקים רבים מעניקים חולצה עם הלוגו שלהם במתנה ללקוחות שלהם. חולצה מודפסת מהווה מתנה שנעים לקבל והיא פועלת גם כלי ככלי שיווקי שהוכיח את עצמו פעמים רבות.
אפשר לומר שהדפסה על חולצות תורמת הרבה מאוד לתחומים שונים ומגוונים. במאה ה-21 הדפסה על חולצות מעניקה עוצמה וכוח תדמיתי לחברות ולקבוצות חברתיות. חברי קבוצות רבות ושונות אוהבים ללבוש את אותה החולצה המודפסת כי היא מעניקה להם תחושה יחד, תחושה של לכידות ושל שותפות גורל. להדפסה על חולצות יש תפקיד פסיכולוגי בקבוצה. מבחינה פסיכולוגית הדפסה על חולצות יוצרת אחדות והזדהות בין חברי הקבוצה וקבוצה מאוחדת היא קבוצה ששורדת ופועלת למען השגת מטרתה.
במאה ה-21 הדפסה על חולצות הפכה למשוכללת יותר מבחינת הטכנולוגיה ולנועזת יותר מבחינת ההדפסים. חופש הדיבור והביטוי שיש בדמוקרטיות רבות אפשר לתוכן שבא לידי ביטוי בחולצות להיות משחורר יותר ויותר מהפכני. כיום ניתן לראות על חולצות מודפסות רבות מסרים חתרניים ומסרים שנועדו לזעזע. כמובן שיש גם חולצות מודפסות רבות שנועדו לעורר עונג אסתטי. חולצות מודפסות שהן חלק מהאופנה תורמות למגוון שיש בתחום זה ולעושר הצורני והצבעוני שבו. אפשר למעשה להדפיס מה שאנחנו רוצים על חולצות. אין גבול ואין אסור או מותר בתחום של הדפסה על חולצות.

הדפסה על חולצות העתיד

ניתן רק לדמיין מה יהיה העתיד של הדפסה על חולצות. כפי שהסינים לא דמיינו שהטכנולוגיה שהם מצאו תהפוך להיות נחלת ההמונים באלף השנים שיבואו וכפי שמרקו פולו לא שיער שהבאת טכנולוגיה זו למערב תהפוך להיות דבר שבשגרה כך אין אנו יכולים לנבא את העתיד. ניתן רק לשער שבעתיד יהיו טכנולוגיות של הדפסה על חולצות שיאפשרו להדפיס חולצות עם תלת ממד. שהדפסה על חולצות תהיה קלה יותר ופשוטה יותר. שגם בעתיד הדפסה על חולצות תהווה חלק משמעותי ממהפכות חברתיות. ניתן לשער שהדפסה על חולצות תיקח חלק חשוב בעולם התרבותי שלנו ובאופנה שנלבש.
הדפסה על חולצות בעתיד בוודאי תהיה משכוללת יותר וקלה יותר. ניתן להפליג בדמיון ולדמיין שבעתיד חולצות מודפסות יהיו שוות ערך לתעודות זהות, או שהחולצה המודפסת תוכל לזהות מי הוא הבעלים שלה. הדפסה חולצות הייתה בעבר והיא בהווה ויש לשער שגם בשנים הבאות היא תהיה מאוד מרכזית בחיים שלנו. הדפסה על חולצות אז וגם היום היא יותר מרק פריט לבוש אופנתי, היא חלק מההווי התרבותי שלנו ומההיסטוריה האנושית. פשוטה ככל שתראה לנו היום הדפסה על חולצות היא מקור כוח ומקור מסקרן לדורות רבים של האנושות. יש להניח שגם בעתיד הדפסה על חולצות תאתגר ותסקרן את האנושות על כל גווניה, עמיה והתרבויות שבה.
העתיד של ההדפסה על חולצות יהיה הראי לעתיד האנושות כולה. במשך מאות שנים הדפסה על חולצות היוותה ראי לרחשי הציבור ולאמונות שלו. ניתן להניח שגם בעתיד ההדפסה על חולצות תמלא תפקיד דומה. בעתיד הדפסה על חולצות תמשיך להיות מקורית, מעניינת, מושכת את העין ומעוררת מבחינה חברתית. הדפסה על חולצות תמשיך ותהיה תחום שימשוך אליו אנשים יצירתיים בעלי חזון. אותם אנשים בעלי חזון ימשיכו להדפיס על חולצות את האני מאמין שלהם, הם ימשיכו לבטא דרך החולצות את מה שרבים מרגישים וחשים אך לא מעיזים לומר. הדפסה על חולצות תמשיך ותהיה והרי שאלו עיקרי הדברים.

סיכום

לסיכום, אפשר לומר, שהמסע שלנו שהתחיל בסין העתיקה ועבר דרך ההיסטוריה האנושית תם אך לא נשלם. התחום של ההדפסה על חולצות הוא תחום עשיר מאוד ומגוון. הדפסה על חולצות משתנה מעם לעם ומתקופה לתקופה. הדרך שבה השתמשו בחולצות מודפסות השתנתה אף היא במהלך ההיסטוריה כפי שהאדם אף הוא השתנה. הדפסה על חולצות תהווה עוד נושא למחקרים רבים ולדיונים. ההדפסה על חולצות תרמה רבות לעיצוב החברה האנושית לאורך ההיסטוריה. בין עם בסין העתיקה שבה ההדפסה על חולצות עזרה לשמור על הסדר החברתי וההיררכיה או בין עם בשנות השישים של המאה ה-20 בארצות הברית בהן ההדפסה על חולצות עזרה לערער על הסדר החברתי ולעצב אותו מחדש, להדפסה על חולצות תמיד היה תפקיד מיוחד.
התפקיד המיוחד של ההדפסה על חולצות קיבל את התוקף שלנו מקבוצות רבות של אנשים ומאנשים בודדים. בשביל אנשים רבים הדפסה על חולצות הייתה חלק מהותי מחיי השגרה, היא הייתה גם הכלי שדרכו רבים שברו את שגרת חייכם וניסו לשפר אותה. הדפסה על חולצות היא אמצעי שדרכו אנשים רבים מביאים לכדי ביטוי פומבי את המצוקות שלהם ואת הרצון שלהם לפעול. הדפסה על חולצות היא חלק חשוב מאוד ממחאה חברתית לא אלימה, שלא מתפשרת ופועלת רבות למען החברה והאנשים הקטנים. גילוי הטכנולוגיה של הדפסה על חולצות היווה גילוי חשוב מאוד. לא ניתן לשער כיצד היו נראים חיינו ללא חולצות מודפסות, לבטח הם היו פחות צבעוניים ואפורים יותר.